top of page

Grupy parafialne

IMG_9797.JPG

Wspólnota Żywego Różańca

Powstała w październiku 1997 roku z inicjatywy Ks. Proboszcza Andrzeja Midury. Celem jej jest modlitwa w intencjach polecanych przez papieża. Wspólnota na wymianę tajemnic spotykała się w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o 900.

Na przestrzeni czasu powstawały następne wspólnoty Żywego Różańca – II Róża w marcu 1998 roku a III Róża w lipcu 1998 roku oraz jedna męska. Obecnie w parafii są  cztery Róże Różańcowe , które spotykają się w pierwszą sobotę miesiąca na różańcu wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi oraz Mszy Świętej wynagradzającej.

Róże spotykają się także na wspólnym opłatku czy pielgrzymkach np. do Gietrzwałdu czy innych miejsc kultu.

Wspólnota Żywego Różańca
Image by Marcos Paulo Prado

Akademia Żywej Wiary

Powstała z inicjatywy Ks. Proboszcza Andrzeja Midury w Roku Wiary 2012/2023. Pierwsze spotkanie odbyło się 11 września 2013 roku w kaplicy przy ul. Robotniczej.

 

Celem wspólnoty jest umocnienie i pogłębienie wiary przez :

-omawianie Katechizmu Kościoła Katolickiego,

-spotkania z zaproszonymi gośćmi np.: kapłanami, misjonarzami, zakonnikami czy zakonnicami, katechetami czy literatami (pisarze poeci)

-wyjazdy do sanktuarium w Gietrzwałdzie, do sióstr klarysek w Szczytnie czy Karmelitanek w Spręcowie

- wspólna modlitwa

AŻW
IMG_5168.JPG.jpg

Wspólnota Nowenny i Koronki do Miłosierdzia Bożego

Wspólnota powstała w 2014 roku. Osobą, która zwróciła się do Ks. Proboszcza o powstanie takiej wspólnoty była Pani Elżbieta Berg. Celem jest odmawianie codziennie koronki do Miłosierdzia Bożego w, której poleca się intencje Kościoła. Pierwsze spotkanie odbyło się po Mszy Świętej w pierwszy piątek miesiąca 2 maja 2014 roku. Po roku w październiku 2015 powstała II Nowenna a w kwietniu 2016 III Nowenna.

Obecnie są 3 Nowenny dziewięcioosobowe . Każda z osób indywidualnie w domu codziennie o godzinie 15 odmawia nowennę i koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Wymiana Nowenny odbywa się w każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 900. W ten sposób zachęca się również praktykowanie pierwszych piątków miesiąca.

noWEENY I kORONKI
Image by David Beale

Chór Parafialny

Prowadzi Pani Małgorzata Potrzuska. Spotyka się w każdą środę w Sali Wieczernik w kościele o godz. 1900. Chór ubogaca liturgię Mszy Świętej o godz. 900 w niedzielę oraz święta.

Image by Ben White

Schola dziecięco - młodzieżowa

Prowadzi Pani Organistka Małgorzata Potrzuska. Schola to grupa dziewcząt śpiewających i grających oraz młodzieńców wraz z rodzicami, dzielących się swoimi talentami na chwałę Bożą. Spotkania odbywają się w soboty w Sali Wieczernik w kościele przy ul. Konopnickiej 15 o godzinie 1000, podczas których poznają nowe pieśni religijne, formują swoją wiarę. Swoimi talentami ubogaca liturgię Mszy Świętej o godz. 1130.

Chór parafialny
Schola
IMG_9873.JPG

Służba liturgiczna ołtarza, ministranci i lektorzy

Jest to wspólnota chłopców, młodzieńców pragnących rozwijać swoją wiarę przez poznawanie liturgii Mszy Świętej i nabożeństw oraz formację wspólnotową. Służą podczas Mszy Świętej przez pomoc i obsługę liturgii. Wspólne wyjazdy i spotkania integracyjne pomagają kształtować właściwe wartości i postawy dnia codziennego oraz rozwój osobistej wiary.

Grupa spotyka się w sobotę o godz. 11:00 w Sali Wieczernik w kościele przy ul. Konopnickiej 15. Grupę prowadzi Ks. Proboszcz i Ks. Wikariusz.

Służba
24301411_2002206183393291_1953547313957806594_n.png

Rycerze Kolumba

Powstanie wspólnoty to rok 2014 – tzw. Okrągły Stół Rycerzy Kolumba z Brodnicy. 2016 roku utworzono Lokalną Radę nr 16412 w Nidzicy przy parafii Miłosierdzia Bożego.

 

Wspólnota liczy 32 osoby. Celem wspólnoty jest :

- jedność, braterstwo, miłosierdzie

- ochrona życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci

- wzajemna pomoc braterska

- charytatywna pomoc ludziom będącym w potrzebie

- ochrona i pomoc Kościołowi oraz obrona wartości, prawdy i godności człowieka.

Kontakt z Panem Henrykiem Borowskim.

Wspólnota Rycerzy spotyka się raz w miesiącu.

Rycerze
logo_woeczernik.webp

Wieczernik Miłosierdzia - Wspólnota Charyzmatyczna

Jest to katolicka wspólnota charyzmatyczna. Wspólnotę tworzą diakonie :

- diakonia wstawiennicza

- diakonia modlitewna

- diakonia tańca z flagami

- diakonia uwielbienia

- diakonia piękna

- diakonia gościnności

Wspólnota spotyka się w czwartki o godz. 18 w Sali Wieczernik. Podczas spotkań rozwijana jest wiara uczestników przez poznawanie prawd wiary, rozważanie Pisma Świętego, adoracje, rekolekcje. Więcej informacji można uzyskać na stronie Wieczernik Miłosierdzia Bożego w Nidzicy.

Wieczernik
godlo-katolickiego-stowarzyszenia-mlodziezy-ksm.png

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (Młodzież SARUEL)

Grupa tworzyła się przez wiele lat. Została uformowana przez Ks. Proboszcz Andrzeja Midurę. Ma na celu formację młodzieży jej rozwój religijny i duchowy przez spotkania formacyjne, rekolekcje, integracje. Młodzież poznaje, rozwija i pogłębia prawd wiary przez czytanie i rozważanie Pisma Świętego, wspólne nabożeństwa i adoracje najświętszego Sakramentu, rozmowy ,świadectwa wiary.

Młodzież spotyka się w piątek o 1800 w Sali Wieczernik .

Od września 2021 roku jest to Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

KSM
IMG_9838.JPG

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

Są to mężczyźni, ochrzczeni, wierzący, praktykujący swoją wiarę. Wybrani do współpracy w parafii, do pomocy w udzielaniu Najświętszej Komunii Świętej podczas Eucharystii, zaniesienia Komunii chorym, osobom starszym.

Szafarze
resizedimage300365-2-Ksiga-prb-i-podziekowa.jpg

Pluton męski

Mężczyźni, którzy pragną modlić się na różańcu we wspólnocie, polecając różne sprawy Kościoła, diecezji, parafii. Od marca do października udają się w pierwsze piątki do Gietrzwałdu, by tam przez wspólną modlitwę wypraszać łaski dla swoich rodzin, parafii, diecezji czy Kościoła.

Pluton
bottom of page